האם דלקן אוניברסלי מתאים גם לציי רכב?

האם התקן תדלוק אוניברסלי מתאים לציי רכב ענקיים?
מהו בכלל ציי רכב על פי חוק?
האם משתלם לבעלי ציי רכב להשתמש בהתקן תדלוק אוניברסלי?

על כל זאת ועוד נענה בקטע הבא.
דלקן זה בדרך כלל הפתרון של חברות גדולות שרוצות לממן לעובדים שלהם את צריכת הדלק שלהם , לעובד החברה יש דלקן והוא לא צריך לשלם על צריכת הדלק , או להתעסק עם הוצאת התדלוק , העובד יוצא מורווח בכך שמקבל תנאים טובים מהחברה , ואילו החברה מקבלת סדר שליטה ובקרה על הוצאת התדלוק .
כך שיוצא שכל הצדדים יוצאים מורווחים.

כשיש לעובד את היכולת לבחור לתדלק היכן שרק רוצה בתנאים נוחים , הוא אוטומטית נהיה עובד יותר טוב וחרוץ , העובד מרגיש שמשקיעים בו ונותנים לו יחס הולם וכמובן שהוא מחזיר בחזרה !! אופן התדלוק מתבצע בקלות ובזריזות ולא מבזבז זמן חשוב של העובד באמצע העבודה , והעובד יעשה את כל המאמצים שלו לטובת החברה אחרי שרואה שמקבל מהם יחס שכזה.

 

לעובד פריבילגיית תדלוק בכל מקום שרק יחפוץ.

בעבר יכלו עובדי החברה לתדלק רק בתחנות דלק ספציפיות ובמידה ולא היה מוצאים תחנת דלק עם הסכם לדלקן שלהם היו צריכים לנסוע רחוק מאד , דבר אשר היה מבזבז זמן יקר מעבודתם , והתעסקות כבדה ויקרה הרבה יותר עם הוצאת התדלוק החודשי , אך לא עוד!! עם כניסת הרפורמה של התקן תדלוק אוניברסלי בשנת 2018 , מצב זה פסק , בזכות הרפורמה של הסכם תדלוק אוניברסלי יכול הנהג לתדלק איפה שרק רוצה , אפילו אם ההסכם נעשה אצל חברה מתחברה , ובכך העובדים יכולים לתדלק בכל מקום ללא שום תלות כלשהי של מיקום גאוגרפי , התקן תדלוק אוניברסלי הוא הפתרון המושלם עבור ציי רכב תארו לעצמכם את הסיטואציה הבאה :
עובד החברה באמצע נסיעת עבודה אך הוא צריך לתדלק , ונחשו מה? אין שום תחנת תדלוק קרובה שבהסכם עם הדלקן שלו , מה שעליו לעשות זה לנסוע לתחנה בהסכם , דבר אשר לפעמים יכול להיות מספר רב של קילומטרים לא מבוטלים בכלל!!
אז לא רק שהוא מבזבז זמן יקר מאד בחיפוש אחר תחנה מתאימה , הוא מבזבז גם בלאי שימוש של רכב וכמובן עוד דלק לנסיעה לתחנת דלק מתאימה , אך אם היה לאותו עובד התקן תדלוק אוניברסלי כל זה היה נמנע!!
עם כניסתה של הרפורמה כל תחנה חייבת להחזיק עמדות תדלוק עבור התקן אוניברסלי ובזכות זה פעולת התדלוק הופכת פשוטה וקלילה הרבה יותר.
בנוסף לכך זוכה בעל החברה לשליטה ובקרה מלאה על כל הוצאת תדלוק , בסוף חודש הוא מקבל חשבונית אחת גדולה ומרוכזת , אשר מפרטת את כל הוצאת התדלוק כולל מיקומים גיאוגרפיים .

מה נחשב לצי רכב? האם הם חייבים התקן תדלוק אוניברסלי? 

עם כניסתה של הרפורמה בשנת 2018 כל די רכב יהיה מחוייב להתקין התקן תדלוק אוניברסלי בכל כלי הרכב אשר בבעלותם .
צי רכב מחויב בממונה בטיחות או קצין בטיחות אם יש מעל 20 כלי רכב שהם כבדים כדוגמת אוטובוסים , משאיות , רכבים מסחריים , רכבי עבודה ומוניות , או אם יש מעל ל 40 כלי רכב שהם נחשבים כקלים כדוגמת רכבים פרטיים או מסחרי עד 3,500 ק”ג , במידה ויש לארגון גם חלק רכבים שהם נחשבים קלים וגם רכבים שהם נחשבים כבדים אנו מתייחסים ל 20 רכבים ומעלה , עליהם למנות כמה אנשי צוות אשר עליהם לפעול בכמה מישורים , הן מבחינת: *בטיחות , *תפעול – בקרה ואיתור הרכב , דוחות יומיים או שבועיים , התראות על חריגות במהירות תחילת נסיעה סיום נסיעה וכו.. , *תחזוקה – הפניה למוסך מורשה במידת הצורך , מבחני רישוי ביטוחים וכו.. , *סדרן – שינהל את כל האופרציה הגדולה והמסובכת הזאת שיתכנן סידורי נסיעה , קווים ועוד.

 

כל צי רכב בישראל זקוק לחברת האחים יעקב!

זה לא חדש שדלקן אוניברסלי שינה לכולנו את החיים ובמיוחד לאנשים עם ציי רכב גדולים מאוד!!, האחים יעקב נותנים גמישות ואיכות גבוהה ללקוחות שלהם , מעתה כל נהג יכול לתדלק את רכבו איפה שרק ירצה , ללא תלות במיקום גאוגרפי , מה שעוזר לנהגים בלהיות הרבה פחות זמן על הכביש , המהפכה של התקן תדלוק אוניברסלי היא לגמרי כאן!! ושינתה את חיינו ממש , האחים יעקב שמים דגש על פתרונות יעילים עבור ציי רכב שלמים , היא מציעה  שלל שלם של הסכמים ותנאים נוחים במיוחד עבורכם , כמו כן היא נותנת הטבות בלעדיות ללקוחות שלה ומבצעים מיוחדים אשר לא תמצאו בשום חברה אחרת!!

 

לסיכום
הדלקן האוניברסלי מספק לחברות גדולות עם ציי רכב בקרה ושליטה מלאה על הוצאת התדלוק , צי רכב עם המון רכבים חייבים בהתקן של תדלוק אוניברסלי ואצל האחים יעקב זה לגמרי כדאי ומשתלם , הן מבחינה כלכלית והן מבחינה ניהולית , אז למה אתם מחכים?? בואו והצטרפו לשירות שלנו!
ותתנו לנהגים שלכם רמה אחת מעל כולם.